Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Puškohľad Burris XTR II 1-5x24 - Ballistic 5.56 Gen 31 050,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

Burris XTR II 1-5x24 je najmenší puškohľad s najširším zorným poľom z radu taktických puškohľadov XTR (Xtreme Tactical Riflescopes) americkej firmy Burris. Svojim zväčšením i priemerom objektívu zodpovedá klasickému naháňkovému puškohľadu. Rad taktických puškohľadov XTR II je predovšetkým známy svojou extrémnou robustnosťou - napríklad konštrukcia tubusu zo špeciálneho hliníka je o 25% hrubšia ako u porovnateľných puškohľadov.

Ako je už zvykom u firmy Burris, puškohľady z rady XTR II sú vybavené výkonnou optikou uzavretou v hliníkovom tubuse naplneným dusíkom; preto sa ďalekohľad nikdy nezahmli a je vodeodolný. Šošovky sú pokryté povrchovou úpravou hilum ™, ktorá zmenšuje počet odrazených svetelných lúčov, a tým zároveň zlepšuje výkonnosť optiky pri zhoršených svetelných podmienkach. Rad XTR sa však, na rozdiel od iných radov firmy Burris, vymyká svojou odolnosťou: pretože je táto optika navrhnutá pre taktickú streľbu, všetky súčiastky sú navyše dvojito odpružené, aby odolali aj veľkému šoku či vibráciám. To ocenia najmä strelci poloautomatických / automatických zbraní.

Tento variant puškohľadu Burris XTR II 1-5x24 disponuje treťou generáciou osnov XTR II Ballistic 5.56, špeciálne navrhnutý pre muníciu kalibru 5.56 / .223 a 7.62 / .308. Nedokončený kruh (viď. Obrázok zameriavača) umožňuje rýchle zameranie cieľa a presnú streľbu. Prevedenie RFP (Rear Focal Plane) zaisťuje nemennú osnovu pri manipulácii so zväčšením.


Variabilné zväčšenie       1 - 5 x

Priemer objektívu          24 mm

Poloha zámernej osnovy             2. rovina

Priemer stredu tubusu             34 mm

Priemer výstupnej pupily            12 - 3 mm

Rektifikačné krok na 100 m         1 cm

Zorné pole na 100 m      36 - 7.2 m

Hmotnosť           692 g

Dĺžka     273 mm

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj