Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Outdoorová treková obuv Grisport Walker Superdakar109,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

Veľmi univerzálny model, ktorý sa hodí aj na dlhšie výlety do prírody a zároveň ich môžete použiť aj v meste alebo na cestovanie v akomkoľvek počasí, v zime i po zbytok roku.

Walker Dakar je veľmi pohodlná obuv vďaka svojej nízkej hmotnosti a unikátnej konštrukcii. Pritom Vás dobre ochrání pred zlým počasím vďaka vybaveniu membránou GriTex a koženému zvršku s vodeodpudivou úpravou. Zaujímavé na tomto modele je, že vrchný materiál má minimum švov, čo pri nízkej trekovej topánke nie je až tak bežné. Materiál Superdakar je veľmi podobný mat. Dakar, rozdiel je len v povrchovej úprave – Pri Superdakari je viac zdôraznený prírodný charakter usne.
 
Zvršok – lícová hladká hovädzina Superdakar s vodeodpudivou úpravou

Membrána  – Spo-Tex

Podrážka – Vibram Grisport

Medzipodrážka – PU

Váha – 1000 g  (pár veľ. 42) 


Vibram


Podošvy od svetoznámeho talianskeho producenta sú všade na svete uznávané ako najlepšie podošvy pre horolezectvo a turistiku. Dôležitou vlastnosťou podrážok Vibram je ich excelentná priľnavosť na mokrých i suchých povrchoch aj výborná odolnosť gumeného materiálu. Konštrukcia podrážky Vibram zaručuje ich výbornú stabilitu, dostatočnú trakciu, trvanlivosť a protišmykové vlastnosti.


Gritex


Membrána Gritex sa stará o to, aby boli Vaše nohy v suchu a teple aj pri nepriaznivom daždivom alebo zimnom počasí . Má tepelne izolačné vlastnosti a je tiež odolný proti vode a vlhkosti. Membrána Gritex je skonštruovaná na báze PU, jedná sa o tenký film nanesený na textilnú podšívku. Vodeodolnosť membrány je daná hodnotou do 10 m tlaku vodného stĺpca. GriTex je využívaný pre obuv určenú pre ľahkú turistiku a do mesta, tzn., že nie je vhodný do extrémnych alebo vysokohorských podmienok.


Cordura


Cordura je "high performance" tkanina odolná voči oderu a trhaniu. Poskytuje extrémnu tuhosť, odolnosť a maximálnu ochranu. V porovnaní s inými materiálmi je podstatne odolnejší, napr .:

- 10 x trvácnejšia ako bavlna

- 3 x trvácnejšia ako štandardný polyester

- 2x odolnejšia ako štandardný nylon

Ďalšími vynikajúcimi vlastnosťami Cordury sú nízka váha, zvýšená priedušnosť a podstatne rýchlejšie schnutie v porovnaní s konvenčnou koženou obuvou.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj

Súvisiace produkty