Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Obuv do hôr Grisport Crusader Sympatex149,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

Vlajková loď značky Grisport. Jedná sa o pevnú trekovú obuv so zvýšeným celokoženým zvrškom. Topánka sa hodí aj do ťažších náročnejších podmienok so strednou záťažou.Napriek svojej pevnej a robustnej konštrukcii je model veľmi komfortný a pohodlný a budete sa v ňom cítiť dobre už od prvej minúty chôdze. Prispieva k tomu masívna ale odľahčená podrážka Vibram s PU medzipodošvou, ktorá dobre tlmí nárazy a došľap je mäkký a pružný.

 Vrchný materiál je z hovädziny Dakar, ktorý je upravený proti nasiakavosti. Dostatočná ochrana proti vode je zaistená membránou Sympatex, ktorá je napriek tomu výborne priedušná a dobre transportuje pot smerom von z topánky. Medzipodrážka z polyuretánu má unikátnu konštrukciu - v pätnej a špičkovej časti je zvýšená a pôsobí tak ako ochrana proti okopaniu a oderu a tiež zaisťuje dobrú fixáciu chodidla a tým stabilitu chôdze.

Zvršok - lícna hovädzina DAKAR s vodeodpudivou úpravou

Membrána - Sympatex

Podošva - Vibram Grisport

Medzipodrážka - PU

Váha - 1500 g (pár veľ. 42)

Sympatex

 

Sympatex je neporézna fólia z kopolymeru pozostávajúceho zo 70 % polyesteru (hydrofóbna časť) a 30 % hydrofilného polyethylenu. Fólia je veľmi tenká (má hrúbku asi 5 µm) a dá sa rozťahovať až na trojnásobok plochy.

Nepremokavosť je definovaná ako 45 m vodného stĺpca a viac,  priepustnosť vodných par a priedušnosť (z vnútornej na vonkajšiu stranu fólie) sa označuje ako "dobrá až velmi dobrá"  a nepriestupnosť vetru ako "stopercentná".

Priepustnosť ľudského potu je zaručená iba do určitej maximálnej teploty okolného ovzdušia (asi 15°C). Všetky pozitivne vlastnosti sa dajú zachovať aj pri dlhodobom používaní, pretože sa v membráne nemôžu upchať žiadne póry.

Membrána je maximálne ekologická – 100% recyklovatelná, bez obsahu fluorovaných uhľovodíkov, bez PTFE a má certifikáciu podľa OEKO- TEX  Standard 100.

Membrána sa laminuje na podšívku, ktorá je umiestnená vo vnútri obuvi.
Údržba obuvi s membránou Sympatex je veľmi jednoduchá.  Vďaka svojej štruktúre bez pórov sa membrána neupchává potom ani nečistotami a preto zostává trvale funkčná

Vibram

Podrážka od svetoznámého Talianského producenta sú všade na svete uznávané ako nejlepšia podrážka pre horolezectvo a turistiku. Dôležitými vlastnostmi podrážok Vibram je ich excelentná priľnavosť na mokrých aj suchých povrchoch a výborná odolnosť pryžového materiálu. Konštrukcia podrážok Vibram zaručuje ich výbornú stabilitu, dostatočnú trakciu, trvanlivosť a protisklzové vlastnosti. 

Support System

Efektívny systém pre spevnenie členku. Bol vyvinutý pre perfektnú kontrolu chodidla a zaisťuje excelentnú stabilitu vo všetkých fázach pohybu. Dodáva pocit bezpečia a pohodlia aj pri chôdzi dolu terénom alebo na svahovitých povrchoch.


Napísať recenziu

               
* Povinný údaj

Súvisiace produkty