Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Elektronický výcvikový obojok Dogtrace d-control 1610203,66€
kupujte na spátky

Popis produktu

Výcviková pomôcka pre vášho štvornohého parťáka

Aby ste s vaším psíkom mohli vyjsť na prechádzku a pustiť ho bez vodítka, musíte mať istotu, že vám nenávratne neutečie. Možno, že práve teraz zlyhávajú vaše cvičitelské schopnosti a už svoju snahu vzdávate. Nič ale nie je stratené. Kúpte mu elektronický a výcvikový obojok Dog Trace d-control 1610 v čiernom prevedení s externým ovládaním diaľkového vysielača a vaše prechádzky budú príjemné pre vás oboch.

Obojok pre všetky plemená psov

Obojok Doc Trace d-control je určený predovšetkým pre výcvik základných povelov u všetkých psích plemien. Čierny plastový remeň s dĺžkou 70 cm je vybavený vodotesným prijímačom, ktorý vysiela k psovi navolený stimulačné impulz. Na vysielači máte možnosť si zvoliť úroveň zvuku aj stimulačného impulzu 0-30 alebo trvalý impulz v podobe funkcie booster , kde si navolíte ľubovoľnú intenzitu stimulačného impulzu, ako je nastavená pri tlačidla "stimulačné impulz". Tlačidlo je prakticky umiestnené na konci 140 cm dlhého kábla , ktorá je konektorom pripojený do vysielača. Psík sa efektívne naučí chôdzi pri nohe bez vodítka, povely na privolanie aj ukončenie nežiaducich činnostíako skákanie po ľuďoch, hrabanie a neustále štekanie. V prípade, že cvičíte dvoch psov naraz , stačí prepnúť jediné tlačidlo (1 a 2).

Ovládajte na diaľku

Externé ovládanie je vhodné predovšetkým pre profesionálne športové a lovecký kynologický výcvik, avšak možno ho použiť aj v situáciách ako sú behanie, jazda na bicykli či na koni , lebo má dosah až 1600 m na voľnom priestranstve a navyše si ho môžete pripevniť na opasok štipcom. Prostredníctvom diaľkového ovládania (one touch) rýchlo a ľahko aktivujete v prijímači iba funkciu zvoleného stimulačného impulzu. Vysielanie a stav batérie sú zobrazované na podsvietenom LCD displeji. Životnosť batérií je až 12 mesiacov podľa frekvencie používania.

obsah balenia

Obojok so všetkými komponentmi je dodávaný vo vecnom plastovom kufríku , vďaka ktorému sa nemusíte obávať, že by sa vám pri prevážaní obojok poškodil. Pomocou testovacie doutnavky kedykoľvek overíte, či súprava správne funguje. Nezáleží na tom, či máte dlhosrstého alebo krátkosrstého psa , prijímačové kontaktné body s priemerom 12 a 17 mm sadnú každej srsti. Priložené DVD vás prevedie výcvikom psa s pomocou elektrického obojku.

Obojok elektronický / výcvikový Dog Trace d-control 1610 - s externým ovládaním 

Vysielač disponuje funkciou zvuk, stimulačný impulz s úrovňou 0 - 30 a nastaviteľný trvalý impulz (funkcia booster), kde si môžete navoliť ľubovoľnú intenzitu stimulačného impulzu, ako je nastavená pri tlačidla stimulačné impulz. Vysielanie a vybitie batérie sú zobrazované na podsvietenom displeji. 
Externé ovládanie je veľmi užitočným doplnkom vysielačov, umožňuje rýchlym stlačením jedného tlačidla aktivovať v prijímači navolený stimulačný impulz. Tlačidlo je umiestnené na konci 140 cm dlhého kábla, ktorý je konektorom pripojený do vysielača.

Modely vybavené týmto doplnkom sú vhodné najmä pre profesionálne športové a lovecký kynologický výcvik, ale je možné ich využiť aj napr. Pri behu, jazde na bicykli alebo na koni. Externým ovládaním (one touch) možno v prijímači aktivovať iba funkciu stimulačného impulzu, ostatné funkcie je možné aktivovať stlačením tlačidla na vysielači. Ovládanie nie je možné využiť u základných modelov d-control, keďže nie sú upravené na pripojenie konektora. 
(Nie je kompatibilný s modelmi radu d-control mini, d-control professional, d-fence, d-mute.) 

Súčasti dodávky:

 • prijímač s plastovým čiernym remeňom (70 cm) (Krúžok na obojku slúži len pre prívesky, prosím nepoužívajte na voděním psa.)
 • externé ovládanie diaľkového vysielača (one touch, 140 cm)
 • plastový kufrík
 • diaľkový ovládač s klipom na opasok
 • testovacie tlejivka
 • 1 x batéria CR2 3V, 2 x batérie AA (tužková)
 • kontaktné body 12 a 17 mm
 • šnúrka pre zavesenie vysielača na krk
 • DVD Výcvik psa pomocou elektronického výcvikového obojku

Všeobecné vlastnosti:

 • prijímač má rozmery 64 x 43 x 34 mm a váži 56 g bez batérie
 • dokonale vodotesný prijímač
 • v prijímači je zabudovaný magnetický systém ON / OFF - zapnutie či vypnutie prijímača sa teda prevádza jednoduchým priložením vysielača k prijímaču
 • kontrola stavu batérií u prijímača aj vysielača (bliká červená - zelená na prijímači, zobrazuje sa na displeji)
 • samostatné tlačidlo pre vysielanie zvukového signálu
 • voliteľné nastavenie úrovne stimulačného impulzu (0-30)
 • životnosť batérií je až 12 mesiacov v závislosti na používaní
 • podsvietený LCD displej pre zobrazenie výšky stimulačného impulzu, vysielanie a vybitie batérie
 • možnosť používať pre výcvik dvoch psov naraz - je tu tlačidlo na prepnutie psa 1 a 2
 • dosah až 1600 m na voľnom priestranstve
 • kontaktné body pre dlhosrsté a krátkosrsté psy
 • u vysielačov je klip pre zavesenie na opasok
 • vysielač má rozmery 119 x 53 x 28 mm (bez antény) a váži 95 g


S výcvikovými obojkami DOGtrace je veľmi jednoduché a rýchle naučiť psa:
 • chôdzi pri nohe bez vodítka
 • spoľahlivému privolanie (povely "ku mne", "k nohe")
 • prerušenie nežiadúcej činnosti ( "fuj", "nesmieš")
 • odnaučenie zlozvykov pri každodennom spolužití s ​​ľuďmi, napr. branie potravy zo stola, skákanie na ľudí, hrabanie, nežiadúce štekanie a pod.
 • precíznemu docvičeniu prakticky každého úkonu, kedy ho pes musí vykonať presne a spoľahlivo, ako by bol na vodítku - pričom je odstránená závislosť na šnúre. Pes veľmi dobre pozná keď je na šnúre a prispôsobuje jej svoje správanie
 • odnaučenie prenasledovania zveri a vzďaľovaní sa od svojho pána v prírode - a tým vystavovanie sa problémom a nebezpečenstvo s tým spojených. Poskytuje väčšiu slobodu pre vášho psa, ktorý sa s obojkom môže pohybovať celkom voľne aj tam, kde by to inak nebolo možné alebo bezpečné.
 • špeciálnym činnostiam a povelom pre služobné, lovecký, športový alebo iný výcvik, použitie priamo pri love pre komunikáciu so svojím psom.
Funkcia zvuk: So zvukovým signálom môžete naučiť psa, že tento signál znamená povel "ku mne", "k nohe", nech je kdekoľvek (zvukový signál tak nahrádza píšťalku). Môžete vyslať psovi výstrahu, keď robí niečo zakázané alebo upútať jeho pozornosť. Zvukový signál predchádzajúci korekčnému impulzu je veľmi účinný - pes si rýchlo vytvorí spojenie medzi svojím nesprávnym správaním, zvukovou výstrahou a nepríjemným pocitom na krku. 

Funkcia impulz:Aby pes správne pochopil spojitosť medzi impulzmi a jeho nesprávnym správaním, stlačte tlačítko presne vo chvíli, keď pes robí niečo nedovoleného. Z počiatku doporučujeme začať len so zvukovými signálmi. Tým upútate jeho pozornosť a upozorníte ho, že robí niečo zakázané. Akonáhle si pes túto spojitosť vytvorí, môžete začať so stimulačnými impulzy pre efektívnejší výcvik. Stimulačné impulzy sú nastaviteľné v niekoľkých úrovniach. Krátkym stlačením tlačidla impulzu vyšlete psovi upozornenie v podobe stimulačného impulzu, kratšieho ako jedna sekunda, ktorý je prenášaný dvoma kontaktnými bodmi na prijímači. Dlhým stlačením tlačidla impulzu vyšlete stimulačný impulz s trvaním maximálne 4 sekúnd. 

Funkcia Booster: Na uvedenom tlačítku si môžete navoliť ľubovoľnú intenzitu stimulačného impulzu, ako je Zvolene pri tlačidle bežného stimulačného impulzu. Toto tlačidlo je pohotová voľba pre riešenie extrémnych situácií, kedy pes na štandardne nastavenú úroveň stimulačného impulzu nezareagoval a vy máte možnosť nastavenia vyššieho (i nižšieho) impulzu pre tieto prípady, kde stačí len jedno stlačenie tlačidla.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj