Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Ďalekohľad Meopta MeoStar B1 10x42 HD965,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

  • 10x42 HD - Ideálny pre pozorovanie drobných detailov
  • alebo veľmi vzdialených cieľov
  • HD sklá pre najvyššiu kvalitu obrazu
  • Vodotesný
  • Plnený dusíkom
  • Antireflexné vrstvy MeoBright 5501
  • Hliníkové teleso
  • 30 ročná predĺžená záruka

Ďalekohľad Meostar B1 42 mm HD ponúka univerzálny výkon v kompaktnom a ergonomickom prevedení. Špičkový optický systém vyvinutý pre potreby náročných užívateľov v kombinácii s robustnou mechanikou robí z tohto ďalekohľadu jeden z najvýkonnejších modelov na súčasnom trhu. Technológiaantireflexných vrstiev MeoBright 5501 aplikovaných depozíciami za pomoci iónov zabezpečuje brilantné, krištáľovo čistý obraz pri pozorovaní aj za týchnajnáročnejších svetelných podmienok. Objektív obsahuje 2 šošovky z nízkodisperzního fluoridového skla, ktoré vďaka svojim špeciálnym optickýmvlastnostiam umožňujú významne vyššiu potlačenie chromatickej aberácie u pozorovaných objektov a prinášajú maximálne rozlíšenie a kontrast sverným farebným podaním v celom zornom poli. Všetky binokuláre radu Meostar B1 sú vodotesné, plnené ochrannou dusíkovú atmosférou.

MeoBright 5501 - Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológiív odbore - depozície vrstiev za pomoci iónov. Vrstvy zaisťujú mimoriadnej hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadov (99,8% na šošovku, 87-89% ucelého prístroja podľa modelu).

MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iónov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach.MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

HD optické členy - fluoridové sklá vďaka svojim špeciálnym optickým vlastnostiam umožňujú dosiahnuť významne vyššieho potlačenie chromatickejaberácie, než pri použití štandardných optických materiálov.

Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

Vodotesný - Všetky ďalekohľady sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

Plnenie dusíkom - Všetky ďalekohľady sú hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

Systém hranolov - Precízne vybrúsené Schmidt-Pechanová systémy hranolov umožňujú dlhé pozorovanie bez únavy zraku.

Ostrenie a dioptrická korekcia - Centrálne koliesko ostrenia s integrovaným točítkom dioptrickej korekcie pre jednoduché nastavenie jednýmprstom.

Ergonomický tvar - Ochranné gumové armovanie je na úchopových plochách zmäkčené pre zníženie únavy rúk a lepšie držanie. Ergonomickytvarovaná miesta pre palce vyhovie každému a zaručí vyvážený a pohodlný úchop.

Hliníkové teleso - Teleso z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle je mimoriadne odolné a zaručí dlhú životnosť.

30 ročná predĺžená záruka - Všetky ďalekohľady Meostar majú po registrácii produktu 30 ročnú predĺženú záruku.


Technická špecifikácia:

Zväčšenie:10 x
Optický priemer objektívu:42 mm
Zorné pole:110 m / 1000 m
Zorné pole:6,31 °
Vzdialenosť výstupnej pupily:15 mm
Minimálna pozorovacia vzdialenosť:2,6 m
Priemer výstupnej pupily:4,2 mm
Súmrakový faktor:20,5
Svetelná priepoustnosť denná - typická:88 %
Svetelná priepustnosť súmraková:84 %
Interpupilárna vzdialenosť:56 / 74 mm
Dioptrická korekcia:-3 / 3
Výška x Šírka x Hĺbka140 x 133 x 59 mm
Hmotnosť (bez krytiek a popruhu):898 g

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj