Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Ďalekohľad Meopta MeoPro 10x42 HD500,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

  • Široké zorné pole (107 m)
  • Obraz v HD kvalite
  • Kompaktný a ľahký
  • Vodotesný
  • Plnený dusíkom

Cenovo dostupný výkon v HD kvalite.

10x42 - Väčšie zväčšenie pre pozorovanie detailov na väčšiu vzdialenosť. Dobrá voľba pre sledovanie vtáctva a pre pozorovanie otvorenej krajiny, kedy je potrebný väčší pozorovací rozsah.

Perfektný pre akékoľvek dobrodružstvo v prírode. V USA montované MeoPro HD 42 mm predstavuje kvalitnú optiku s výkonom HD, ktorá môže súperiťs oveľa drahšími konkurenčnými modelmi. Fluoridové objektívové šošovky (HD) obmedzujú chromatickú aberáciu (rozpadaniu obrazu) a poskytujú živýobraz s výnimočnou jasnosťou. Špeciálne viacnásobné vrstvy zaisťujú dobrú svetelnú priepustnosť. Konštrukciu ďalekohľadu vyrobeného zo zliatinhorčíka chráni ergonomicky tvarované gumové armovanie, ktoré zaisťuje nielen odolnosť ďalekohľadu, ale tiež jeho príjemné a pohodlné užívanie.

HD optické členy - Fluoridové sklá vďaka svojim špeciálnym optickým vlastnostiam umožňujú dosiahnuť významne vyššieho potlačenie chromatickejaberácie, než pri použití štandardných optických materiálov.

Ostrenie a dioptrická korekcia - Centrálne koliesko ostrenia s integrovaným točítkom dioptrickej korekcie pre jednoduché nastavenie jednýmprstom.

Vodotesný - Všetky ďalekohľady MeoPro sú 100% vodotesné, a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

Plnené dusíkom - Všetky ďalekohľady MeoPro sú hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

Výsuvné očnice - Výsuvné očnice pre pohodlné pozorovanie s okuliarmi i bez.

Ergonomický tvar a ochrana - Dokonale vyvážený ergonomický dizajn je pohodlný aj pri dlhších pozorovaniach a gumové armovanie chráni vnútorné komponenty pred nárazmi.


Technická špecifikácia:

Zväčšenie:10 x
Optický priemer objektívu:42 mm
Zorné pole:107 m / 1000 m
Zorné pole:6,1 °
Vzdialenosť výstupnej pupily:17,4 mm
Minimálna pozorovacia vzdialenosť:1,6 m
Priemer výstupnej pupily:4,2 mm
Súmrakový faktor:20,4
Svetelná priepoustnosť denná - typická:85 %
Svetelná priepustnosť súmraková:82 %
Interpupilárna vzdialenosť:55 / 76 mm
Dioptrická korekcia:-3 / 3
Výška x Šírka x Hĺbka151 x 134 x 53 mm
Hmotnosť (bez krytiek a popruhu):715 g

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj