Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac

Ďalekohľad Meopta MeoPro 8x42 HD485,00€
kupujte na spátky

Popis produktu

  • Extrémne široké zorné pole (117 m)
  • Obraz v HD kvalite
  • Kompaktný a ľahký
  • Vodotesný
  • Plnený dusíkom

8x42 - Široké zorné pole (117 m). Pri menšom zväčšení poskytuje nielen väčší obraz, ale tiež jeho zvýšenú stabilitu. Tieto parametre predurčujúvýrobok ako správnu voľbu pre pozorovanie prírody v husto zalesnenom teréne a pre sledovanie vtákov v lete.

Perfektný pre akékoľvek dobrodružstvo v prírode. V USA montované MeoPro HD 42 mm predstavuje kvalitnú optiku s výkonom HD, ktorá môže súperiťs oveľa drahšími konkurenčnými modelmi. Fluoridové objektívové šošovky (HD) obmedzujú chromatickú aberáciu (rozpadaniu obrazu) a poskytujú živýobraz s výnimočnou jasnosťou. Špeciálne viacnásobné vrstvy zaisťujú dobrú svetelnú priepustnosť. Konštrukciu ďalekohľadu vyrobeného zo zliatinhorčíka chráni ergonomicky tvarované gumové armovanie, ktoré zaisťuje nielen odolnosť ďalekohľadu, ale tiež jeho príjemné a pohodlné užívanie.

HD optické členy - Fluoridové sklá vďaka svojim špeciálnym optickým vlastnostiam umožňujú dosiahnuť významne vyššieho potlačenie chromatickejaberácie, než pri použití štandardných optických materiálov.

Ostrenie a dioptrická korekcia - Centrálne koliesko ostrenia s integrovaným točítkom dioptrickej korekcie pre jednoduché nastavenie jednýmprstom.

Vodotesný - Všetky ďalekohľady MeoPro sú 100% vodotesné, a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

Plnené dusíkom - Všetky ďalekohľady MeoPro sú hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

Výsuvné očnice - Výsuvné očnice pre pohodlné pozorovanie s okuliarmi i bez.

Ergonomický tvar a ochrana - Dokonale vyvážený ergonomický dizajn je pohodlný aj pri dlhších pozorovaniach a gumové armovanie chráni vnútorné komponenty pred nárazmi.

 Technická špecifikácia:

Zväčšenie:8 x
Optický priemer objektívu:42 mm
Zorné pole:126 m / 1000 m
Zorné pole:6,67 °
Vzdialenosť výstupnej pupily:24 mm
Minimálna pozorovacia vzdialenosť:1,6 m
Priemer výstupnej pupily:5,3 mm
Súmrakový faktor:18,2
Svetelná priepoustnosť denná - typická:86 %
Svetelná priepustnosť súmraková:81 %
Interpupilárna vzdialenosť:55 / 76 mm
Dioptrická korekcia:-3 / 3
Výška x Šírka x Hĺbka154 x 134 x 53 mm
Hmotnosť (bez krytiek a popruhu):730 g

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj